Body Beast

Jak widać program Body Beast to program nie tylko dla facetów 🙂

Body Beast jest 90 dniowym programem nastawionym na budowanie suchej m asy mięśniowej. Głównym prowadzącym jest profesjonalny kulturysta Sagi Kalev. Zaletą programu jest tak zwany „Dynamic Set Training”, czyli dynamiczny trening łączący w sobie dawne szkolne techniki podnoszenia wagi z najnowszymi metodami treningowymi. Będziemy wykonywać różne zestawy ćwiczeń takie jak obwody, combo, progresja, super serie, w których będziemy wykonywali różne ćwiczenia i przeróżne kombinacje ćwiczeń. Każdy rodzaj techniki treningowej będzie wymuszał na naszym organizmie angażowanie coraz większej liczby włókien mięśniowych. Twórcy programu mówią o tym „Musce confusion w trybie bestii”.

Program podzielony jest na 3 fazy. Pierwsza z nich BUILD trwa 3 tygodnie, druga BULK w zależności od kalendarza który wybierzemy 5 lub 6 tygodni. 3 faza programu BEAST trwająca 3 lub 4 tygodnie to połączenie pierwszej i drugiej fazy. 6 dni treningowych w tygodniu, jeden dzień całkowitej regeneracji. Ponieważ głównym celem programu jest budowanie masy mięśniowej, mamy tylko jeden trening cardio w tygodniu. Generalnie możemy wykonywać tych treningów więcej, jednak tym samym automatycznie musimy dostarczać więcej kalorii do naszemu organizmowi.

Codziennie ćwiczymy inną partię mięśniową. Polecam dodać po każdym treningu chociaż 10 minutowe rozciąganie całego ciała lub danej partii mięśniowej, ćwiczonej w danym dniu . Dodatkowo możemy wykonywać raz w tygodniu np. w dzień wolny rozciągnie z P90X. Dlaczego? Z racji że codziennie nasze mięśnie są wykorzystywane do maksimum możliwości, jesteśmy bardziej narażeni na kontuzje. Ponadto rozciąganie ma także dobry wpływ na rozbudowę naszych mięśni. Treningi są ciężkie i intensywne dlatego bardzo ważne jest właściwe odżywianie aby uniknąć przetrenowania.

Body Beast występuję w opcjach HUGE i LEAN.

Plan treningowy HUGE:

Kalendarz - Beast Body - Huge

Plan treningowy LEAN:

Kalendarz - Beast Body - Lean

ETAP 1: BUILD  – 50% węglowodanów – białko 25% – tłuszcz 25%
ETAP 2: BULK   – 50% węglowodanów – białko 25% – tłuszcz 25%
ETAP 3: BEAST – 40% węglowodanów – białko 30% – tłuszcz 30%

Potrzebny sprzęt:
  1. Ławeczka prosta/skośna lub piłka lekarska
  2. Sztanga prosta 
  3. Sztanga łamana
  4. Hantle 
  5. Drążek lub ekspandery

 

Druki do pobrania TUTAJ.

Ja używam pliku exel do zapisywania moich wyników. Plik do pobrania TUTAJ.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s